Skip to content

Ретроспектива

І Міжнародна школа мультимедійної журналістики (ISMJ) 2015/2016

Вперше Міжнародна школа мультимедійної журналістики відбулась у Відні в серпні 2015 року і була зосереджена на питанні міграції. Основну увагу було приділено людям, які з різних причин  приїхали з України до Австрії. Як результат – чотири проекти: «Realitycheck», «Calling home», «Successful Migration» та «Art moves». Під час перебування у Відні учасники не лише слухали цікаві історії, а й дізнались про культурні відмінності та особливості журналістської роботи.

Пропаганда була центральною темою чотирьох проектів – «Fleeing Propaganda», «Erasing Communism», «Propaganda in Crimea» та «Fake» – протягом другого тижня роботи в лютому 2016 року у Львові. Усі групи інтерпретували тему по-своєму і спілкувались з людьми з різних сфер діяльності.

I ISMJ, 2015/2016

Лекції з історії, лекції про українські медіа та ознайомлення із роботою журналістів під час війни допомогли австрійським учасникам краще зрозуміти політичну ситуацію в Україні.

 

 

ІІ Міжнародна школа мультимедійної журналістики (ISMJ) 2016 – Ключі до ефективного управління

Починаючи з ІІ Школи, партнери проекту погодилися на одну тему фокусування для обох тижнів проекту. У Відні та Львові в липні та серпні 2016 року учасники працювали над темою «Ефективне управління».

У Відні було створено чотири проекти: «Food Safety», «Transparency: A key to good governance», «Cycling into a better future» та «Volunteering». У Львові було знято такі роботи як : «Bus to Pluto», «Follow the dog», «The Grand Lviv Cinema Hall» та «Building Trust: One Smile At A Time».

Уся праця була зосереджена на проектах, ініціативах та людях і висвітлювала різні аспекти ефективного управління. Під час дослідження учасники не тільки створювали цікаві історії, але й вивчали культурні відмінності та подібності в журналістській роботі, що дало змогу краще зрозуміти країни та їхні особливості.

II ISMJ, 2016

У Відні,  наприкінці програми,  учасники відвідали Австрійське інформаційне агентство (АПА), Будинок Європейського Союзу, прослухали лекції про австрійську медіасистему та основні напрями роботи ОБСЄ. У Львові учасники слухали лекції про кримських татар, а також мали культурну програму з відвідуванням Олеського замку.

ІІІ Міжнародна школа мультимедійної журналістики (ISMJ) 2017 – Екологія

У 2017 році в ISMJ головною була тема екології. Проектні тижні були передбачені на лютий (Відень) та липень (Львів). Така модель проведення школи була затверджена партнерами на наступні роки.

На ІІІ ISMJ центральними були теми харчових відходів («Food Waste»), спільного використання продуктів харчування («Sharing is caring»), екотехнологій («Ecotech»), водопостачання та управління відходами міст-мільйонників («The Power of Water»). Серед іншого учасники обговорили такі питання: Як ми можемо уникнути харчових відходів? За допомогою яких технологій ми можемо врятувати планету? Яких заходів вживають в Австрії та інших країнах для уникнення чи зменшення відходів?

Під час лекцій у Департаменті охорони навколишнього середовища міста Відня та Австрійському екологічному інституті учасників ознайомили з екологічними пріоритетами цієї країни. Програму закінчили екскурсією до щоденної газети “Der Standard” та Віденської мерії.

III ISMJ, 2017

Протягом  другого  тижня у Львові було створено чотири роботи: «Sustainable LVIVing», «The Sound of Noise», «By Bread Alone», «EarthWorkers» та «Bear Necessities».

 

 

ІV Міжнародна школа мультимедійної журналістики (ISMJ) 2018 – Креативні індустрії

Четверта ISMJ відбулась у 2018 році й досліджувала креативні індустрії. Від віртуальної реальності до відкритих просторів у місті, безперешкодного доступу до веб-сайтів і додатків, вуличної музики у Відні, рівних прав у креативній індустрії – учасники звернулися до найрізноманітніших тем, тим самим наголошуючи на важливості і впливові креативних  індустрій на наше повсякденне життя.

Окрім того, що студенти мали обмежений час, їм також довелось долати мовні та культурні бар’єри. Учасники відвідали  презентацію Творчого центру Віденського бізнес-агентства. Програму закінчили екскурсією Віденською мерією, де Барбара Новак, членкиня Віденського Парламенту, розповіла про Стратегію розумного міста Відня.

Другий тиждень проекту відбувся на початку липня 2018 року в Українському католицькому університеті у Львові. Окрім розмови про економічний розвиток і залежність у креативних індустріях, учасники відвідали колишню, а тепер реконструйовану фабрику з концертними залами та галереями – FESTrepublic.

IV ISMJ, 2018

Під час проекту студенти дослідили різноманітні теми, серед яких ревіталізація старих будівель  і простору, міський маркетинг Львова («Branding Lviv»), відродження втрачених музичних інструментів («Hurdy Gordiy»), відеоігри для людей  похилого  віку («Grandpixels»), а також вуличні мурали  Львова («Muralization»).